Säästunädal

Esimene säästunädal

Eelmises postituses kirjutasin, kuidas võtsime sõbrannaga vastu väljakutse ja püüdsime 25 euro eest oma nädala toidukorvi hangitud saada. Ei õnnestunud, kuigi mitu korda ma isegi ei pidanud ise süüa tegema ega toidu peale kulutama. Näiteks esmaspäeval käisime kolleegi pool suurel õhtusöögil, kus laud oli lookas heast-paremast – nagu oleks vanaema juurde sattunud. Teisipäeva lõunaks sõin sõbranna toodud kõrvitsapüreesuppi ja reedel ma ka ei maksnud ise õhtusöögi eest. Eile tõi õde jäätist ja teine õde kringlit, mida jätkub mitmeks päevaks.

Eile käisin ühes ökopoes, ostsin chia seemneid ja mingit teed ning mu arve läks üle 7 euro. Ilmselgelt polnud need nüüd eluks hädavajalikud ostud, aga kuna ma polnud kunagi ise chia pudingut teinud ja järsku tuli see mõte, siis otseloomulikult pidin kohe sammud poodi seadma.

Miks ma ilmselt eelarves ei püsinud, on ka seetõttu, et käisin pea iga päev poes. Kogu aeg sai midagi otsa. Ja samas ostsin mingeid asju ka varuks ette, sest näiteks munanuudlid, täisterakaerahelbed jms olid soodushinnaga. Neid tooteid tarbin ma nagunii, seega miks mitte osta soodushinna ajal. Käiku need aga sel nädalal ei läinud.

Ma ei oska süüa tehes üldse koguseid arvestada. Üht riisirooga sõin ma vist lõpuks neli päeva. Ses osas on üksinda raske, sest kui ostan näiteks hakkliha, siis ikka teen ju terve paki korraga ära, sest muidu läheb halvaks. Igatahes keetsin selle roa jaoks basmati riisi, praadisin sibula, külmutatud köögivijad ja kanahakkliha ning segasin kõik omavahel kokku. Peale panin üht magushaput kastet.

Veel sõin köögivilju riisinuudlite ja kanaga. Samamoodi segasin kõik kokku ja maitses hästi.

Andeks mu mitte eriti apetiitsed toidupildid.

Ühel päeval oli aga hirmus pitsaisu ja selle asemel, et Vapianost tellida, ostsin pitsapõhjaks mõeldud tortillad ja ladusin meeldivad asjad sinna peale. Nii hea söök.

Jep, mulle meeldib ananass pitsa peal.

Täna käisin jälle toidupoes uueks nädalaks kraami ostmas ja püüdsin mitu päeva ette mõelda, sest tegelikult on see jõhker ajakulu, kui iga päev pärast tööd veel kauplusesse minna. Ja võibolla on lihtsam ka eelarves püsida, kui harvem poes käia. Proovime. Igatahes täna kulus mul toidupoes 16.22 eurot, mille sees oli palju puu- ja köögivilju. Kui ma midagi juurde pean ostma, siis ilmselt mingit lihavärki.

Seda ma muidugi tean juba ette, et antud summa sisse ma tuleval nädalal ei jää, sest ühel õhtul lähme sõpradega välja sööma. Ma pigem olen skeptiline, kas üldse ühegi nädala jooksul 25 euroga hakkama saan, aga ikka on lahe proovida. Mulle meeldib igasuguseid eksperimente teha ja end proovile panna.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.