Eluke

Kolm nädalat

Kolmas nädal eriolukorda ja isolatsiooni on läbi. Kes oleks võinud aasta alguses arvata, et kevadkuud meil selliseks kujunevad ja mine sa tea, kaua taoline olukord veel kestab. Kuigi ma olen üsna suur suhtleja, siis tegelikult ei ole mul ka üksi olemise vastu midagi ja suudan end väga edukalt iseseisvalt lõbustada ning igavust veel tundnud ei ole nende nädalate jooksul.

Kuna olin vabariigi aastapäevast saadik vahelduva eduga haige olnud, siis esimese isolatsiooninädala ma peamiselt ravisin end ning lugesin ja vaatasin koroonauudiseid. Kõik pressikonverentsid, teadaandmised ja päevakajalised saated vaatasin ära. Pole vist aastaid nii palju televiisorit vaadanud. Ühel hetkel tekkis tüdimus ja nüüd enam ei viitsi. Tõmbasin oma uudistetarbimise tükk maad kokkupoole. Teine nädal läks kuidagi muuseas mööda ja alles kolmandal nädalal leidsin mingisuguse rütmi.

Ma ei tea, kuis teistel, aga ma saan kodus tööasjad palju kiiremini tehtud kui tööl kohal olles, sest siis pidevalt keegi küsib midagi või ajan ise kolleegidega juttu. Praegu läheb kuidagi hoopis libedamalt. Muidugi aitab sellele kaasa ka see, et kuna kusagil käia ei tohi, siis ei ole vaja praegu üritusi jms korraldada. Aga üldiselt olen ma muidugi väga õnnelik, et saan oma tööd kodust ka teha ja ei pea praegu vähemalt muretsema selles osas väga palju. Olen seda ka mõelnud, kui oluline ikka on, et inimestel oleks väike säästupuhver olemas. Kui varem inimesed sellele ei mõelnud, siis ehk see kriis näitab, et ootamatud olukorrad võivad meid ikka väga ….ootamatult tabada. Mina olen sel aastal ka ju püüdnud rahaga paremini majandada. Mingeid ilmatu suuri sääste mul ei ole, aga midagi ikka. Ma seadsin endale aasta alguses rahalise eesmärgi ka, kui palju soovin kõrvale panna. Vaatame, kas aasta lõpuks on mul see summa olemas.

Kui ma nüüd päris ausalt ütlen, siis mulle natuke meeldib ka see praegune olukord. Just selles osas, et ma ei mäleta, millal viimati oli aega nii palju mõelda. Loomulikult ma eelistaks, et viirust ei oleks, aga kui see juba on, siis võtame sellest, mis võtta annab (kõlab halvasti, aga saate aru küll). Näiteks pole mul ammu olnud sellist aega, et nii palju lugeda. Eks ma muidu ka ikka loen, peaagu iga õhtu, aga nüüd on seda aega kuidagi rohkem. Tegin Apollost ja Rahva Raamatust tellimused ja arvasin, et mõneks ajaks peaks nüüd lugemisvaru olema, aga paari päevaga lugesin kolm raamatut läbi. Tõele au andes, siis hiljem silmad valutasid korralikult ja selline kogus korraga lugemist pole vist ka mõistlik. Aga nii põnev oli ja tahtsin juba lõppu jõuda. Nädalavahetusel olen nüüd lugemisest ja arvutiekraanist väikese pausi teinud ja püüdnud silmi puhata, sest tööpäev ju möödub ka suures osas ekraani ees.

Mul on tekkinud ka mingi puhtusemaania: ma muudkui koristan. Mõni päev suisa mitu korda. Nägin kusagil aurupuhasti reklaami ja kohe tabasin end mõttelt, et mul on seda vaja. Veel ei ole ostnud, sest ma suuremate ostude puhul püüan emotsioonioste mitte teha ja mõelda hoolega, kas mul tegelikult on seda vaja ja kas ma päriselt ka kasutaksin ostetud asja. Mind kuidagi ahistab, kui ümberringi on liiga palju esemeid ja kui neid pole kusagile panna. Päris tihti teen korralikku suurpuhastust ja halastamatult sorteerin oma asjad läbi ja nii hea tunne on, kui saab asjadest lahti. Aga aurupuhasti juurde tagasi tulles, siis ma kolisin sügisel ja siin korteris on vannitoaplaatide vuugivahed veits mustad. Küürisin, mis ma küürisin, aga täitsa valgeks ma neid ei saanudki. Aurupuhasti peaks iseenesest sellest mustusest jagu saama. Kellel see masin soetatud on, siis jagage kogemusi, kas oli väärt ost.

Kuigi ma ühestküljest ei taha, et mind ümbritseks liiga palju asju, siis inimese kohta, kes taolist juttu ajab, veedan ma liiga palju aega e-poodides. Enda kaitseks võin aga öelda, et kui vanasti vaatasin pigem riideid-jalanõusid, siis nüüd on minu pilk suunatud eelkõige kodukaupadele. Olgu, kui ma nüüd täitsa aus olen, siis tellisin päris kopsaka koguse ka Lumene tooteid, mis kõik olid poole odavamad. Aga nüüd ei pea tükk aega ühtegi ilutoodet ostma ja kui poole odavamalt sai, siis ju igati hea diil, arvan ma.

Vot sellised jutud siis sel korral.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.